2020-2026
We wrześniu 2020 roku rozpocząłem pracę w LO Kopernika, otrzymałem dwie klasy trzecie; dwie drugie i aż pięć pierwszych, w tym jedną humanistyczną (pełną wybitnych talentów, ale któą uczyłem ledwo rok).
W wspomnianych czterech klasach pierwszych było ok. 120 uczniów, których uczyłem aż przez cztery lata. Mocno się z nimi zżywając. Kilkoro z nich znałem jeszcze od czasów gdy rozpoczynali szkołę podstawową, angażując się np. w zespół regionalny w mojej wiosce, w ramach któego zaprzyjaźnili się z moją żoną, w związku z czym jeszcze jako 10/11-latki byli obecni na moim ślubie! Nieoczekiwanie kilka lat później nasze drogi ponownie się skrzyżowały właśnie w Liceum...
Początki pracy pedagogicznej były nie łątwe.
Błogosławieństwem okazała się nieoczekiiwanie pandemia, która dla mnie - początkującego nauczyciela - znacząco obniżyła stres związany z obcowaniem z tak licznym gremium.
Po I fali epidemi (która mnie ominęła). Nauka zdalna wróciła tydzień przed końcem października 2020 roku. Od tego momentu całe liceum przeszło na pełne kształcenie na odległość. Lockdown edukacyjnt. trwał niemal 7 miesięcy: do połowy maja 2021 r.
Pełne nauczanie zdalne