„HISTORIA W SIECI” projekt Muzeum Historii Polski w Warszawie
Poszukiwałem jeszcze chętnych do pomocy- udziału w projekcie. To szansa na przygodę życia z historią i Panem Wojtkiem- Serio!
Będziemy:
- mieć ciekawe zajęcia on-line (2 dni po ok 6 godzin), na temat AI, itd.
- tworzyć mini film o Cieszynie -śmieszny, mądry i krótki! (przygotowałem już jego wstępny scenariusz) (3-6 godzin); potrzebuję po 1 osobie, jako:
- 1 Operator Kamery
- 2. montażysta
- 3. aktor
- zwiedzać Warszawę za free (1 dzień i nocleg)
Strasznie się jaram na myśl, że zrealizujemy nasz mini-film o Cieszyńskim Halloween roku 1918! Cukierek albo psikus! Polska albo śmierć!
Projekt łącznie wymaga w ciągu 2 miesięcy:
- 3-6 godzin aktywnego uczestnictwa przy nagrywaniu 3-7 minutowego filmu
- 11 godzin biernego słuchania (nikt nie sprawdza z tego, ile kojarzycie - tylko od Was zależy, ile chcecie z tego wyciągnąć czy mało, czy dużo - ja na Was nie naciskam, żebyście nie wiem jak się w to angażowali) ;
- 1 wycieczki do Warszawy (24 godziny?)
W gratisie macie:
- przygodę,
- zapisanie się do historii szkoły i Youtuba
- Coś fajnego do wpisania do CV jako, że jesteście 1 z bodaj 16 drużyn na całą Polskę biorących udział w tym projekcie Muzeum Historii Polski w Warszawie!
Harmonogram
na cały projekt potrzebujemy:
w październiku:
- 1 godz. biernego słuchania: w najbliższą środę 16 października o godzinie 18 online (spotkanie potrwa około 60 minut) via Teams
- 5 godz. biernego słuchania: w najbliższą sobotę od 9:30 do 14:30 wykłady on-line (9:30 – 11:00 Otwarta kultura ; 11:15 – 12:45 Fact-checking ; 13:00 – 14:30 AI)
w listopadzie:
- 1-2 godziny na poprawki i sugestie do scenariusza z Waszej strony :
- 2-6 godzin na nagrywanie (Kinga), występowanie (Piotrek i ja); montaż Viki
- 5 godz. biernego słuchania: 16 listopada
w grudniu:
- 7 grudnia - spotkanie na żywo (siedziba MHP). Zapewniamy zwrot kosztów podróży, zakwaterowanie w hotelu oraz wyżywienie tego dnia. O szczegółach powiem na spotkaniu organizacyjnym.
Organizatorzy potrzebują od Was e-mail kontaktowy i podpisanie zgód rodziców.
Jakieś dodatkowe info będę publikował też na naszej stronie: https://koperlo.blogspot.com/2024/10/projekt-historia-w-sieci.html
- w soboty - 19 października oraz 16 listopada)
- darmowy wyjazd do Warszawy na 2 dni - ok. 7 grudnia
(zwrot kosztów), zob. https://muzhp.pl/edukacja/grupa-docelowa/projekty/historia-w-sieci-warsztaty-dla-nauczycieli-i-uczniow.
- technik cyfrowych,
- AI,
- otwartej kultury,
- fact-checkingu
- podcastów i filmików w oprowadzaniu rówieśniczym.
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
- Które z celów i założeń projektu powodują, że chcecie Państwo dołączyć do grona jego uczestników?
- Najbardziej interesuje nas „przygotowanie uczestników do nagrania oprowadzania rówieśniczego po ciekawych miejscach związanych z lokalną historią”; mamy już nawet gotowy pomysł na film z rozpisanymi niektórymi scenami.
- Bazujemy przy tym na wiedzy i praktyce naszego nauczyciela prowadzącego - Wojciecha Grajewskiego, zdobytych podczas innych projektów realizowanych przy współpracy Polskiego Towarzystwa Historycznego w Cieszynie z Muzeum Historii Polski w ramach projektów „Patriotyzm Jutra”, zob.: http://www.pth.cieszyn.pl/
2018/10/gra-miejska-sladem- bohaterow.html ; http://www.pth.cieszyn.pl/ 2018/09/cieszynscy- bohaterowie-wykad.html ; https://cieszynscybohaterowie. blogspot.com/p/wprowadzenie_3. html - W jaki sposób uczestnictwo w projekcie może przyczynić się do poprawy jakości pracy w szkole – zarówno z perspektywy nauczyciela, jak i uczniów?
- Uczestnictwo w projekcie, szczególnie poprzez możliwość stworzenia filmu (oprowadzania rówieśniczego po okolicy szkoły) i motywację do tego działania, może znacząco wpłynąć na zainteresowanie lokalnymi miejscami pamięci i bohaterami, którzy w 1918 roku, po 600 latach stworzyli przed naszą szkołą (dosłownie 10-20 metrów od niej) i w niej samej - Polskę, dokonując zamachu na austriackie dowództwo garnizonu miasta.
- Stworzenie wartościowego filmu o tematyce regionalnej na zlecenie szanowanej instytucji (MHP), filmu, który może spotkać się z zainteresowaniem i pozytywnym przyjęciem w samej stolicy kraju, nobilituje historię regionalną w oczach lokalnej społeczności „prowincji”, zarówno wśród grona pedagogicznego, jak i uczniów i rodziców, potwierdzając, iż ma sens poruszanie zagadnień regionalnych na zajęciach i można (a nawet należy!) być dumnym zarówno z dokonań przodków, jak i kultywacji pamięci o nich.
- Spodziewamy się, iż udział w projekcie zmotywuje uczniów weń niezaangażowanych do udziału w nadobowiązkowych zajęciach historii regionalnej, poznania jej i zaangażowania w analogiczne projekty.
- Z perspektywy ucznia udział w projekcie może być interesujący, ze względu na mnogość tematów poruszanych w nim i fakt, iż łączą one wiedzę akademicką z nowoczesnymi technologiami i ich wykorzystaniem (AI, fact-checking etc.). Udział w projekcie z pewnością poszerzy horyzonty uczestników i zmobilizuje ich do dalszego doskonalenia warsztatu technicznego oraz rozwijania pasji historycznych.
- Efekty udziału w projekcie pragniemy zaprezentować publicznie w szkole nie tylko podczas zajęć, ale również, np. Nocy Muzeów w Cieszynie w maju 2025 roku (nasza szkoła uczestniczyła już w jednej z poprzednich edycji imprezy). Taka możliwość pokazuje otwartość kadry pedagogicznej, jej kreatywność i ponadprzeciętne zaangażowanie, co wpływa nie tylko na pozytywny wizerunek szkoły na zewnątrz, ale również wysokie morale wśród uczniów, motywując ich do udziału w analogicznych przedsięwzięciach.
- a. pokazanie uczestnikom oraz odbiorcom Projektu szans, jakie niesie za sobą powszechna cyfryzacja kultury - m.in. digitalizacja zbiorów, dostępność zwiedzania placówek kultury online, internetowe narzędzia badawcze - w tym repozytoria wiedzy, bazy bibliograficzne.
- b. pokazanie uczestnikom szans i zagrożeń związanych z nowoczesnymi technologiami w nauczaniu i uczeniu się
- c. wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności w zakresie najnowszych technologii i korzystania z nich podczas nauczania i uczenia się historii Polski - w tym z założeniami otwartej kultury, sztuczną inteligencją oraz fact- checkingiem
- d. przygotowanie uczestników do nagrania oprowadzania rówieśniczego po ciekawych miejscach związanych z lokalną historią
- e. stworzenie przestrzeni do wymiany kontaktów i doświadczeń pomiędzy Zespołami (podczas warsztatów oraz za pośrednictwem grupy facebookowej, która powstanie dla uczestników)
- f. stworzenie ogólnodostępnej strony internetowej, na której znajdą się materiały szkoleniowe, nagrania warsztatów oraz filmy przygotowane przez Zespoły - strona będzie ogólnodostępna
- Załącznik nr 1
- do Zarządzenia Dyrektora Muzeum Historii Polski w Warszawie nr 74/2024 z dnia i 8 września 2024 r. w sprawie wprowadzenia regulamin Projektu „HtSTORJA W SiECi" w Muzeum Historii Polski w Warszawie
- REGULAMIN PROJEKTU „HISTORIA W SIECI" W MUZEUM HISTORII POLSKI
- §1-
- Postanowienia wstępne
- 1. Niniejszy regulamin określa cele i założenia Projektu „Historia w sieci", informacje na temat organizacji prac, warunków uczestnictwa oraz terminarza.
- 2. Ilekroć w niniejszym regulaminie jest mowa o:
- a. Muzeum - rozumie się: Muzeum Historii Polski w Warszawie, wpisane do rejestru instytucji kultury prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod numerem RIK: 73/2006,
- b. Dyrektorze - rozumie się: Dyrektora Muzeum Historii Polski w Warszawie,
- c. Regulaminie - rozumie się: niniejszy regulamin Projektu „Historia w sieci",
- d. Koordynatorze - rozumie się: osobę wskazaną przez Dyrektora, która zajmuje się organizowaniem prac nad Projektem,
- e. Nauczycielu - rozumie się: nauczyciela, którzy jest uczestnikiem Projektu,
- f. Uczniu - rozumie się: ucznia, który jest uczestnikiem Projektu,
- g. Zespole - rozumie się: zespół szkolny tj. grupę złożoną z nauczyciela oraz maksymalnie trójki uczniów z danej szkoły, którzy są uczestnikami Projektu,
- h. Odbiorcy Projektu - rozumie się: każdą osobą niebędącą uczestnikiem, ale zapoznającą się ze stroną internetową Projektu oraz materiałami będącymi elektem działań edukacyjnych.
- i. Projekcie - rozumie się Projekt „Historia w sieci".
- 3. Projekt zostanie zrealizowany na podstawie niniejszego Regulaminu.
- 4. Obsługę administracyjną Projektu zapewnia Muzeum.
- 5. Projekt zostanie zrealizowany dzięki wsparciu grantowemu KPO dla kultury - inwestycja A2.5.1: Program wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju, realizowany 2/14 w ramach komponentu: Odporność i konkurencyjność gospodarki, realizowanego w ramach planu rozwojowego (KPO).
- §2.
- Cel i założenia Projektu
- 1. Celem ogólnym Projektu jest popularyzacja wiedzy na temat historii Polski wśród młodzieży oraz wsparcie nauczycieli przedmiotów humanistycznych i pogłębianie kompetencji cyfrowych uczestników w zakresie nauczania oraz uczenia się historii.
- 2. Cele szczegółowe to:
- a. pokazanie uczestnikom oraz odbiorcom Projektu szans, jakie niesie za sobą powszechna cyfryzacja kultury - m.in. digitalizacja zbiorów, dostępność zwiedzania placówek kultury online, internetowe narzędzia badawcze - w tym repozytoria wiedzy, bazy bibliograficzne.
- b. pokazanie uczestnikom szans i zagrożeń związanych z nowoczesnymi technologiami w nauczaniu i uczeniu się
- c. wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności w zakresie najnowszych technologii i korzystania z nich podczas nauczania i uczenia się historii Polski - w tym z założeniami otwartej kultury, sztuczną inteligencją oraz fact- checkingiem
- d. przygotowanie uczestników do nagrania oprowadzania rówieśniczego po ciekawych miejscach związanych z lokalną historią
- e. stworzenie przestrzeni do wymiany kontaktów i doświadczeń pomiędzy Zespołami (podczas warsztatów oraz za pośrednictwem grupy facebookowej, która powstanie dla uczestników)
- f. stworzenie ogólnodostępnej strony internetowej, na której znajdą się materiały szkoleniowe, nagrania warsztatów oraz filmy przygotowane przez Zespoły - strona będzie ogólnodostępna
- §3-
- Organizacja prac nad Projektem
- 1. Po ogłoszeniu Projektu na stronie internetowej Muzeum oraz w muzealnych mediach społecznościowych chętnym zostanie udostępniony formularz zgłoszeniowy, w którym kandydaci zostaną poproszeni o uzasadnienie chęci uczestnictwa w programie.
- 2. Do uczestnictwa zostanie zaproszonych 16 Zespołów (po jednej z każdego województwa) składających się z jednego nauczyciela oraz maksymalnie trójki uczniów.
- 3. W ramach Projektu zorganizowane zostaną dwie weekendowe (sobotnie) sesje warsztatowe dla nauczycieli i uczniów oraz podsumowujące spotkanie na żywo w siedzibie Muzeum.
- 4. Organizator zapewnia uczestnikom spotkania podsumowującego nocleg ze śniadaniem, wyżywienie oraz zwrot kosztów transportu do i z Warszawy.
- a. Zwrot kosztów transportu przysługuje 3 uczniów oraz 1 nauczycielowi w każdym Zespole. Przez koszty transportu rozumie się koszty podróży z miejscowości zamieszkania do Warszawy.
- b. Dopuszczalne środki transportu do zwrotu kosztów to środki transportu publicznego: pociąg, autobus. Uczestnicy zobowiązani są do wyboru optymalnego pod względem kosztowym i czasowym połączenia oraz do podróży w 2. klasie.
- c. W przypadku, gdy nie ma możliwości użycia transportu publicznego, dopuszczalne jest użycie samochodu prywatnego. Zgodę na skorzystanie z tej możliwości wydaje Koordynator. Chęć skorzystania z samochodu prywatnego należy zgłosić w 7-dniowym wyprzedzeniem do Koordynatora. Zwrot przysługuje tylko na 1 samochód na Zespół za najkrótszą trasę łączącą miejscowość wyjazdu z Warszawą. Zwrot następuje na podstawie poprawnie wypełnionej kilometrówki.
- d. Koszty poniesione na transport w obrębie Warszawy np. z dworca kolejowego lub koszty parkingu nie będą zwracane.
- e. Zwrot kosztów za podróż pociągiem lub autobusem następuje na podstawie biletów, które uczestnicy zobowiązani są dostarczyć Koordynatorowi lub osobie przez niego wyznaczonej w formie papierowej (bilety papierowe) lub elektronicznej (bilety elektroniczne).
- f. Nocleg ze śniadaniem zapewniony będzie 3 uczniów oraz 1 nauczycielowi na Zespół w dniach 6-7 grudnia 2024 roku.
- g. Przez zapewnienie wyżywienia rozumie się obiad i serwis kawowy 7 grudnia 2024 roku.
- 5. W czasie trwania Projektu powstanie grupa facebookowa dla uczestników jako platforma komunikacji z organizatorami oraz przestrzeń integrująca uczestników ze sobą nawzajem oraz przedstawicielami organizatorów.
- 6. Efektem Projektu będzie stworzenie ogólnodostępnej strony internetowej, która będzie zawierała informacje o Projekcie, biogramy oraz zdjęcia uczestników, nagrania
- warsztatów wraz z pełnymi transkrypcjami, materiały udostępniane przez Organizatora łub prowadzących warsztaty oraz efekty prac Projektowych Zespołów.
- §4.
- Warunki uczestnictwa
- 1. W Projekcie może uczestniczyć maksymałnie 16 Zespołów liczących maksymalnie 64 osoby (16 nauczycieli - po jednym z każdego województwa oraz 48 uczniów-Zespoły maksymalnie 3-osobowe pracujące z każdym nauczycielem).
- 2. Kandydaci na uczestników są zobowiązani do wypełnienia formularza internetowego i uzasadnienia chęci wzięcia udziału w Projekcie.
- 3. Kandydaci na uczestników są zobowiązani do zadeklarowania uczestnictwa w obu sesjach warsztatowych online oraz spotkaniu na żywo w siedzibie Muzeum.
- 4. O wyborze kandydatów do udziału w Projekcie zadecyduje komisja złożona z pracowników Działu Edukacji Muzeum powołana przed Dyrektora. Uczestnicy zakwalifikowani do udziału w Projekcie zostaną o tym powiadomieni drogą mailową i są zobowiązani do potwierdzenia chęci udziału. Na etapie deklaracji udziału w Projekcie uczestnicy zobowiązani będą do przesłania skanów wypełnionych formularzy, o których mowa w § 7. Nieprzesłanie wypełnionych formularzy dla któregokolwiek członka Zespołu w wyznaczonym przez Komisję terminie lub nieudzielenie zgody na wykorzystanie wizerunku lub niewyrażenie zgody na wykorzystanie pracy projektowej lub niewyrażenie zgody na udział w Projekcie przez opiekunów osób niepełnoletnich będzie jednoznaczne z rezygnacją całego Zespołu w Projekcie.
- 5. W przypadku zgłoszenia się większej liczby kandydatów niż miejsc w Projekcie (16 Zespołów) komisja dokona wyboru kandydatów w oparciu o treść uzasadnienia zawartą w Formularzu zgłoszeniowym.
- 6. Decyzja komisji co do wyboru kandydatów jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.
- 7. Po ogłoszeniu wyboru kandydatów, są zobowiązani do wniesienia opłaty (50 złotych za każdy Zespół) za uczestnictwo w Projekcie przelewem na rachunek bankowy:
- 77 1130 1017 0020 1461 6420 0001 Muzeum Historii Polski ul. Gwardii 1 01-538 Warszawa
- Tytułem: Nazwa województwa, nazwa szkoły, wpisowe Historia w sieci oraz wypełnienia wszystkich wymaganych przez Muzeum dokumentów.
- 8. Uczestnicy są zobowiązani do ukończenia zadania Projektowego, którym będzie nagranie oprowadzania rówieśniczego po okoticy miejsca zamieszkania lub położenia szkoły i udostępnienia tego materiału do opublikowania na stronie internetowej.
- §5.
- Terminarz
- 1. Rekrutacja uczestników: do 11 października 2024 roku
- 2. Spotkanie informacyjne (onłine) dła uczestników 16 października 2024 roku.
- 3. Pierwsze spotkanie warsztatowe (online): 19 października 2024 roku.
- 4. Drugie spotkanie warsztatowe (online): 16 listopada 2024 roku.
- 5. Podsumowujące spotkanie w siedzibie MHP: 7 grudnia 2024 roku.
- 6. Organizator informuje, że ze względów technicznych, terminarz może ulec modyfikacjom.
- §6.
- Przetwarzanie danych osobowych
- 1. Administratorem danych osobowych jest Muzeum Historii Polski w Warszawie, ul. Gwardii 1, 01 - 538 Warszawa, wpisane do Rejestru Instytucji Kultury prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod nr RIK 73/2006. Z Administratorem może się Pani/Pan skontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej pisząc na adres naszej siedziby.
- 2. Inspektor Ochrony Danych powołany przez Administratora nadzoruje prawidłowość przetwarzania danych osobowych. Z Inspektorem Ochrony Danych można skontaktować się za pośrednictwem adresu e-mail: daneosobowefSmuzhp.pl lub telefonicznie 534 432 884.
- 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu organizacji i przeprowadzenia Projektu, w związku z wykonywaniem zadania realizowanego przez Muzeum w interesie publicznym, które polega na upowszechnieniu podstawowych wartości historii, nauki i kultury polskiej oraz światowej, na podstawie art. 6 ust 1 lit. e w związku z ustawą z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach, a także w celu wypełnienia obowiązku archiwizacji dokumentów na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c w związku z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.
- 4. Dane osobowe uczestników Projektu, które zostaną udostępnione na stronie internetowej Muzeum lub Projektu, będą przetwarzane na podstawie wyrażonej zgody, zgodnie z przepisami RODO (art. 6 ust.l tit a). Dane osobowe uczestników w postaci wizerunku będą przetwarzane na podstawie wyrażonej zgody.
- 5. W celu prawidłowego przeprowadzenia Projektu musimy znać imię i nazwisko autora/ki pracy, adres e-mail do kontaktu. Do udziału w Projekcie osoby, który nie osiągnęła pełnołetniości, organizator dodatkowo potrzebuje imienia i nazwiska rodzica łub opiekuna prawnego oraz adres e-maił do kontaktu.
- 6. Po zakończeniu Projektu dane osobowe przechowywane będą na podstawie przepisów prawa o archiwizacji dokumentów - przez 25 łat. Natomiast dane osobowe przetwarzane na podstawie wyrażonej zgody, będą przetwarzane do momentu cofnięcia zgody łub ustania celu przetwarzania.
- 7. Odbiorcami danych osobowych są podmioty, którym Administrator zleca wykonanie czynności, z którymi wiąże się konieczność przetwarzania danych (podmioty przetwarzające). Zgodnie z obowiązującym prawem Administrator może przekazywać dane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora na podstawie umów o powierzenie przetwarzania danych osobowych (np. doradcom, audytorom, podmiotom świadczącym usługi IT) oraz innym podmiotom uprawnionym na podstawie obowiązujących przepisów (np. sądy, organy ścigania) - na podstawie posiadającego podstawę prawną żądania.
- 8. Osoby, których dane osobowe będą przetwarzane mają prawo:
- 1) dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
- 2) do sprostowania swoich danych, jeżeli są nieprawidłowe lub niekompletne;
- 3) do usunięcia danych, w sytuacji, gdy wcześniej wyraziły zgodę na przetwarzanie danych osobowych;
- 4) do ograniczenia przetwarzania;
- 5) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
- 9. Osobom, których dane dotyczą przysługuje prawo do wniesienia skargi do Prezesa UODO (na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
- 10. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane posiada prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
- 11. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niezbędne do udziału w Projekcie.
- 12. Dane osobowe bez wyrażenia odrębnej zgody nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w oparciu o profilowanie.
- 13. W przypadku pozyskania danych nie bezpośrednio od osoby, której dane dotyczą (art. 14 RODO), Muzeum informuje, że dane osobowe (imię i nazwisko, adres e-mail) będą pozyskane od placówki, która nadesłała zgłoszenie do Projektu.
- 14. Więcej informacji na temat sposobu realizacji praw, określonych powyżej, może uzyskać kontaktując się z Administratorem lub Inspektorem Ochrony Danych w sposób określony w ust. 1 i 2.
- 15. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.
- §7.
- Wizerunek uczestników, zgoda na wykorzystanie pracy projektowej, zgoda na
- uczestnictwo w Projekcie
- 1. Każdy z uczestników Projektu (lub jego opiekun prawny w przypadku osób niepełnoletnich) na etapie potwierdzenia udziału w Projekcie zostanie poproszony o wyrażenie zgody na wykorzystanie jego wizerunku. Wyrażenie zgody na wykorzystanie wizerunku jest dobrowolne z zastrzeżeniem §4 ust. 4.
- 2. Każdy z uczestników Projektu (lub jego opiekun prawny w przypadku osób niepełnoletnich) na etapie potwierdzenia udziału w Projekcie wyrazi zgodę na wykorzystanie pracy projektowej do utworów powstałych w związku z realizacją Projektu na wzorach stanowiących załącznik nr 4.
- 3. Ponadto dla każdego z niepełnoletnich uczestników Projektu zgodę na uczestnictwo w Projekcie wyraża jego opiekun prawny.
- 4. W sprawach nieuregulowanych mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa.
- §8.
- Postanowienia końcowe
- 1. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w trakcie trwania
- Projektu.
- 2. We wszystkich szczegółowych kwestiach nieobjętych niniejszym regulaminem decyzje
- podejmuje Organizator.
- 3. Organizatorowi przysługuje prawo do wiążącej interpretacji postanowień regulaminu.
- Załącznik nr 1
- ZGODA OPIEKUNA PRAWNEGO NA UDZIAŁ W PROJEKCIE NIEPEŁNOLETNIEGO UCZESTNIKA
- Ja, niżej podpisany/a
- (imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego)
- wyrażam zgodę na udział mojego
- dziecka/podopiecznego
- (imię i nazwisko dziecka)
- w Projekcie „Historia w sieci - warsztaty dla nauczycieli i uczniów" organizowanym przez Muzeum Historii Polski w Warszawie. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam/zapoznałem się z treścią Regulaminu Projektu oraz zasadami przetwarzania danych osobowych zawartymi w Regulaminie i akceptuję ich treść w całości.
- Data i czytelny podpis
- Zgoda na wykorzystanie wizerunku (osoby pełnołetnie)
- Ja, niżej podpisany/-a
- zamieszkały/-a w (adres)
- oświadczam, że wyrażam zgodę na nieodpłatne wykorzystanie mojego wizerunku utrwałonego w czasie trwania Projektu „Historia w sieci - warsztaty dła nauczycieli i uczniów", na wszystkich jego etapach (bez konieczności jego każdorazowego zatwierdzania) przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, w celach statutowych Muzeum Historii Polski w Warszawie oraz promocji Projektu, w dowolnym medium, w tym w Internecie, telewizji i mediach społecznościowych.
- miejsce i data czytelny podpis pełnoletniego uczestnika konkursu
- Wyrażam zgodę / nie wyrażam zgody* na przetwarzanie przez Muzeum Historii Polski, moich danych osobowych jako autora/ki pracy, czyli imienia i nazwiska, w celu ogłoszenia wyników na stronie internetowej Muzeum wraz z udostępnieniem pracy Projektowej w przypadku jej nagrodzenia.
- Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam/zapoznałem się z treścią Regulaminu Projektu oraz zasadami przetwarzania danych osobowych zawartymi w Regulaminie i akceptuję ich treść w całości.
- Data i podpis autora pracy
- Zgoda na wykorzystanie wizerunku (osoby niepełnoletnie)
- Ja, niżej podpisany/-a
- zamieszkały/-a w (adres)
- oświadczam, że wyrażam zgodę na nieodpłatne wykorzystanie wizerunku mojego dziecka/ podopiecznego
- zamieszkałej/zamieszkałego
- utrwalonego w czasie trwania Projektu „Historia w sieci - warsztaty dla nauczycieli i uczniów", na wszystkich jego etapach (bez konieczności jego każdorazowego zatwierdzania) przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, w celach statutowych Muzeum Historii Polski w Warszawie oraz promocji konkursu, w dowolnym medium, w tym w Internecie, telewizji i mediach społecznościowych.
- miejsce i data czytelny podpis rodzica/opiekuna uczestnika konkursu
- Wyrażam zgodę / nie wyrażam zgody* na przetwarzanie przez Muzeum Historii Polski, danych osobowych dziecka - autora/ki pracy, czyli imienia i nazwiska, w celu podawania informacji na stronie internetowej Muzeum wraz z udostępnieniem pracy Projektowej, w przypadku jej nagrodzenia.
- Data i podpis rodzica/opiekuna prawnego
- ZGODA NA WYKORZYSTANIE PRACY PROJEKTOWEJ (w przypadku autora pracy, który nie osiągnął pełnoletniości)
- Dotyczy pliku - pracy Projektowej o nazwie:
- Imię i nazwisko autora pracy:
- Adres e-mail opiekuna prawnego do kontaktu:
- Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego
- (imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego)
- Oświadczam, że:
- 1) zapoznałam/zapoznałem się z Regulaminem Projektu organizowanego przez Muzeum Historii Polski i akceptuję jego warunki;
- 2) wyrażam zgodę na udział
- (imię i nazwisko autora pracy) w/w Projekcie;
- 3) wyrażam zgodę na nieodpłatne wykorzystanie pracy mojego dziecka przez Organizatora, w jego działalności statutowej;
- 4) pracę Projektową dziecko wykonało osobiście i przysługują dziecku prawa majątkowe i osobiste i nie są one w żaden sposób ograniczone lub obciążone;
- 5) praca Projektowa nie zagraża i nie narusza praw osób trzecich, w szczególności nie narusza ich majątkowych i osobistych praw autorskich oraz że posiadam zgodę osób, których dane osobowe przekazano w pracy, na wykorzystanie, w tym rozpowszechnianie przez Organizatora, w celach określonych w Regulaminie. Za wszelkie roszczenia osób trzecich, które wynikają z tytułu naruszenia ich praw odpowiada uczestnik;
- 6) z chwilą przekazania pracy Projektowej Organizatorowi, uczestnik nieodpłatnie, bez ograniczenia w czasie i przestrzeni przenosi na Organizatora autorskie prawa
- majątkowe do tej pracy w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. - o prawie autorskim i prawach pokrewnych na następujących polach eksploatacji:
- a) rozpowszechnianie pracy Projektowej, w tym w szczególności jej publiczne prezentowanie, wystawianie, wyświetlanie, nadawanie i reemitowanie,
- b) utrwalanie i zwielokrotnianie pracy dowolną techniką i w dowolnej liczbie egzemplarzy, na dowolnych nośnikach danych,
- c) przechowywanie i przekazywanie pracy w tym w szczególności wprowadzanie pracy do pamięci komputerów i innych urządzeń, przesyłanie jej sieciami wewnętrznymi z wykorzystaniem Internetu;
- 7) z chwilą przekazania pracy Projektowej Organizatorowi, uczestnik przenosi nieodpłatnie na Organizatora wyłączne prawo opracowywania pracy oraz zezwalania na wykonywanie zależnych praw autorskich do pracy Projektowej.
- 8) zapoznałam/zapoznałem się z klauzulą informacyjną dotycząca przetwarzania danych
- * osobowych zawartą w Regulaminie Projektu.
- Data i podpis rodzica/opiekuna prawnego
- Wyrażam zgodę / nie wyrażam zgody* na przetwarzanie przez Muzeum Historii Polski, danych osobowych dziecka - autora/ki pracy, czyli imienia i nazwiska, w celu ogłoszenia wyników na stronie internetowej Muzeum wraz z udostępnieniem pracy Projektowej, w przypadku jej nagrodzenia.
- Data i podpis rodzica/opiekuna prawnego
- *niepotrzebne skreślić
- ZGODA NA WYKORZYSTANIE PRACY PROJEKTOWEJ (w przypadku autora pracy, który jest pełnoletni)
- Dotyczy pliku - pracy Projektowej o nazwie:
- Imię i nazwisko autora pracy:
- Adres e-mail / numer telefonu do kontaktu:
- Oświadczam, że:
- 1) zapoznałam/zapoznałem się z Regulaminem Projektu organizowanego przez Muzeum Historii Polski i akceptuję jego warunki;
- 2) wyrażam zgodę na nieodpłatne wykorzystanie pracy Projektowej przez Organizatora, w jego działalności statutowej;
- 3) pracę wykonałem/łam osobiście i przysługują mi wszelkie autorskie prawa majątkowe i osobiste i nie są one w żaden sposób ograniczone lub obciążone;
- 4) praca Projektowa nie zagraża i nie narusza praw osób trzecich, w szczególności nie narusza ich majątkowych i osobistych praw autorskich oraz że posiadam zgodę osób, których dane osobowe przekazano w pracy konkursowej, na wykorzystanie, w tym rozpowszechnianie przez Organizatora, w celach określonych w Regulaminie. Jestem świadomy, że za wszelkie roszczenia osób trzecich, które wynikają z tytułu naruszenia ich praw odpowiada uczestnik Projektu;
- 5) z chwilą przekazania pracy Organizatorowi, uczestnik nieodpłatnie, bez ograniczenia w czasie i przestrzeni przenosi na Organizatora autorskie prawa majątkowe do tej pracy w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. - o prawie autorskim i prawach pokrewnych na następujących polach eksploatacji:
- a) rozpowszechnianie pracy Projektowej, w tym w szczególności jej publiczne prezentowanie, wystawianie, wyświetlanie, nadawanie i reemitowanie,
- b) utrwalanie i zwielokrotnianie pracy Projektowej dowolna techniką i w dowolnej liczbie egzemplarzy, na dowolnych nośnikach danych,
- c) przechowywanie i przekazywanie pracy Projektowej, w tym w szczególności wprowadzanie pracy do pamięci komputerów i innych urządzeń, przesyłanie jej sieciami wewnętrznymi z wykorzystaniem Internetu;
- 6) z chwilą przekazania pracy Projektowej Organizatorowi, uczestnik przenosi nieodpłatnie na Organizatora wyłączne prawo opracowywania pracy oraz zezwalania na wykonywanie zależnych praw autorskich do pracy konkursowej.
- 7) zapoznałam/zapoznałem się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych zawartą w Regulaminie.
- Data i podpis autora pracy
- Wyrażam zgodę / nie wyrażam zgody* na przetwarzanie przez Muzeum Historii Polski, moich danych osobowych jako autora/ki pracy, czyli imienia i nazwiska, w celu prezentacji Projektów na stronie internetowej Muzeum.
- Data i podpis autora pracy
- * niepotrzebne skreślić
Niestety liczba miejsc na wyjazd jest ograniczona i nasze zgłoszenie musi być zaakceptowane (co nie jest w 100 proc. pewne); a w przypadku większej ilości chętnych decydują: zaangażowanie na zajęciach i kolejność zgłoszeń - w tej kolejności.